Výlety po okolí

Kladruby

  • Klášter Kladruby:

Bývalý benediktinský klášter založený roku 1115 českým knížetem Vladislavem I. Jeho dominantou je trojlodní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven ve 13. století a na počátku 18. století byl přestavěn ve stylu barokní gotiky. V současnosti je zařazen mezi národní kulturní památky a pro návštěvníky jsou k dispozici čtyři prohlídkové okruhy.

  • Muzeum Československého opevnění:

Muzeum, které je v západních Čechách ojedinělé, je tvořeno dvěma objekty lehkého opevnění vz. 37, jež byly vybudovány v roce 1938 jako první linie obrany proti fašistickému Německu.  Nachází se nedaleko od kladrubského kláštera (200m chůze) a veřejnosti je přístupné od června do září.

  • Naučná stezka Kladruby:

Naučná stezka o délce 6 km byla otevřena v roce 1988 a turisty provede po nejzajímavějších místech okolí Kladrub. Podél stezky se například nachází Klášter Kladruby, památné stromy (vč. nejmohutnějšího stromu Tachovska – dubu letního s obvodem kmenu 7,5 m) a náměstí, kterému dominuje kostel Sv. Jakuba a Mariánský sloup.

Stříbro (8 km)

Město Stříbro ležící nad údolím řeky Mže bylo založeno ve 12. století. K rychlému rozvoji města přispěla výhodná poloha na obchodní trase Praha – Norimberk a hornictví, přičemž jedna z těžených rud dala samotnému městu jméno. Návštěvu města si lze zpestřit prohlídkou Královské dědičné štoly Prokop. Historické centrum města se nachází 8 km od penzionu.

Zámek Bor (18 km)

Zámek Bor nacházející se ve stejnojmenné obci byl postaven coby vodní pevnost v polovině 13. století. Během staletí se objekt podrobil řadě přestavb, přičemž současnou podobu získal během 19. století. Dominantou zámku je mohutná válcová věž, která je jednou z dochovaných částí původního hradu. Pro návštěvníky je zámek otevřen od dubna do října.

Zámek Svojšín (16 km)

Zámek nacházející se v obci Svojšín byl postaven na místě starší stavby v roce 1723. K zámku přiléhají dvě okrasné zahrady. Pro návštěvníky je zámek otevřen od dubna do října.

Vodní nádrž Hracholusky (12 km)

V letních měsících lze navštívit nedalekou vodní nádrž Hracholusky. Kromě koupání a dalších rekreačních aktivit je možné využít zdejší parník, který brázdí vodní hladinu dvacet kilometrů dlouhého jezera.